تصادف و سرقت با خودروهای اجاره ای

تصادف با اتومبیل اجاره ای


در صورت بروز تصادف با ماشین اجاره ای باید چه کاری انجام دهیم؟

همانطور که می دانید در طی روز تصادف زیادی رخ می دهد. پس حتما باید خودرویی که اجاره می کنید، بتوانید از بس هزینه های آن بربیاید. به عنوان مثال بعد از اجاره بنز در تهران باید بسیار خیلی مراقب رانندگی خود باشید. اکثر افرادی که خودرو را اجاره می کنند، بیشترین دغدغه های این افراد سرقت و بروز حادثه برای اتومبیل کرایه می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد تصادف و سرقت با خودروهای اجاره ای موارد زیر را به دقت مطالعه کنید.

در زمان تصادف با ماشین اجاره ای چه باید کرد؟

در زمان تصادف و سرقت با خودروهای اجاره ای ابتدا باید خونسردی خود را حفظ کنید، سپس ابتدا در صورت تصادف با پلیس تماس حاصل کنید، بعد از تماس با پلیس و گزارش به آن باید با کارشناسان شرکت اجاره دهنده تماس حاصل کنید و این موضوع را به آنان اطلاع دهید. حتما در زمانی که می خواهید خودرو را رنت یا اجاره کنید، توجه داشته باشید که خودرو حتما دارای بیمه ثالث و بدنه کامل باشد. با وجود این دیگر نگران پرداخت خسارت های سنگین در زمان تصادف یا سرقت نباشید. البته شرکت کمیل کار تمامی خودرو های خود را با بیمه به مشتری اهدا می کند. توصیه می کنیم برای اجاره خودرو به سایت ما مراجعه کنید.

در زمان تصادف با ماشین اجاره ای چه باید کرد؟
تصادف شدید یا خوردو اجاره ای

شرایط راننده پس از تصادف با خودرو اجاره

به طور کلی تصادف ها یا فرد راننده مقصر می باشد یا طرف مقابل باید در این مواقع بدانید چه کاری را انجام دهید. اگر در تصادف شما مقصر باشید، بیمه شخص ثالث ماشین اجاره ای شما باید خسارت طرف مقابل را پرداخت کند و این امکان وجود دارد که اگر خسارت مازادی وجود داشته باشد باید آن را از طرف خود با هزینه خود پرداخت کنید.

اگر در حادثه تصادف شما مقصر نباشید باید چه کرد؟

اگر شما در حادثه تصادف مقصر نباشید، طرف مقابل با بیمه شخص ثالث باید هزینه خسارت خودرو اجاره ای شما را پرداخت کند. علاوه بر آن باید راننده خودرو مقصر باید هزینه مازاد خسارات شما را پرداخت کند، این هزینه ها شامل افت ارزش خودرو، هزینه خواب ماشین جهت تعمیرات را پرداخت کند.

در صورت سرقت خودروی اجاره ای چه باید کرد؟

یکی دیگر از اتفاق هایی که ممکن است برای خودرو اجاره رخ دهد، سرقت آن توسط سارقین می باشد. در ابتدا باید بگوییم خودرو اجاره ای نزد شما امانت می باشد، پس باید نهایت سعی در نگهداری آن را کنید. در واقعا خودرو اجاره ای را باید مانند خودرو شخصی نگهداری کنید. از دیگر مواردی که باید در مورد خودرو های اجاره ای شرکت کمیل کار بدانید آن است، که تمامی خودرو های اینم شرکت دارای سیستم های حفاظتی و ضد سرقت می باشد. پس در واقع احتمال سرقت آن بسیار کم است.

در هنگام تصادف باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

از مهم ترین اقداماتی که باید پس از تصادف انجام دهید شامل موارد زیر می باشد.

 • مطمئن شدن از سلامت جسمی خود
 • یادداشت بردارید و عکس بگیرید.
 • تماس با شرکت اجاره دهنده خودرو
 • گزارش در مورد تصادف به شرکت بیمه خودرو
 • تعیین مقصر بودن راننده ها

در صورت بیمه نداشتن خودرو بعد از تصادف چه کاری را باید انجام دهیم؟

در این زمان باید بگوییم که کدام راننده مقصر تصادف می باشد، اگر مقصر تصادف شما باشید، در واقع شما مسئول پرداخت هزینه به شرکت ماشین اجاره ای می باشید. اما اگر مقصر تصادف شما نباشید خود شرکت اجاره خود با شرکت بیمه ای موضوع را به طور کامل بررسی می کنند.

برای جلوگیری از تصادف با خودرو اجاره ای چه باید کرد؟

ابتدا باید خودرو به طور کامل از نظر فنی درست باشد. بهتر است، قبل از سفر با خورو اجاره حتما آن را به یک مکانیک متخصص نشان دهید، تا آن را بررسی کند. علاوه بر آن با سرعت مجاز رانندگی کنید و علاوه بر آن به قوانین رانندگی احترام بگذارید.

نتیجه گیری

در مورد تصادف و سرقت با خودروهای اجاره ای باید بگوییم شرکت های اجاره دهنده خودرو تمامی خودرو های آنان دارای بیمه ثالث می باشند و در صورت خسارت و مقصر بودن فرد راننده هزینه خودرو مقابل توسط بیمه خودرو پرداخته می شود. در مورد سرقت خودرو های اجاره ای باید بگوییم که تمامی خودرو های آن دارای سیستم مجهز به محافظتی و ضد سرقت می باشد.

سوالات متداول

 1. هزینه های اضافی که در هنگام تصادف با ماشین اجاره باید پرداخت شود کدام است؟
  از مهم هزینه های اضافی می توان خسارت عدم کارکرد ماشین، کاهش ارزش ماشین اشاره کرد.
 2. در صورت تصادف با ماشین اجاره ای باید چه کار هایی انجام دهیم؟
  از جمله باید موقعیت خود را ارزیابی کنیم در صورت آسیب دیدن یا درد باید سریعا اورژانس را خبر کنید گام دوم، تصادف را به شرکت ماشین اجاره ای گزارش دهیم.
 3. چگونه می توانیم تصادف با ماشین اجاره ای را کاهش دهیم؟
  باید ابتدا از ترمز ها، آچ لاسیتک ها مطمئن شویم و با سرعت مجاز رانندگی کنیم.
چه امتیازی می دهید؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *