ویژگی های رانندگان خودرو اجاره ای

ویژگی های رانندگان خودرو اجاره ای


وظایف رانندگان خودروهای رنت

بر اساس هدف و تمایل مسافر خودرو های اجاره ای با راننده یا بدون آنها کرایه می شوند. در صورت اجاره خودرو با راننده، راننده باید آموزش هایی را گذرانده باشد یا اینکه تذکراتی در این رابطه دریافت کرده باشد. ویژگی های رانندگان خودرو اجاره ای به اندازه کیفیت عملکرد و مدل خودرو بستگی دارند.

رفتار راننده با مسافر به عواملی بستگی دارد که تمام رضایت او را جلب می کند. علاوه بر این بهتر است برای مسافرین درجه یک که خودروهایی تشریفاتی اجاره می کنند حرفه ای ترین و با سابقه ترین رانندگان در نظر گرفته شوند.

ویژگی های رانندگان شرکت کرایه خودرو

ویژگی های رانندگان خودرو اجاره ای از اهمیت بالایی برخوردار می باشند، چرا که نقش بسزایی در جلب رضایت مشتری دارند. به عبارتی اعتبار موسسات اجاره خودرو وابسته به مهارت راننده در انجام این امور می باشد.

 • راننده باید تمام آموزش های لازم را در رابطه با میزبانی مسافرین با ملیت و شخصیت های گوناگون را داشته باشد.
 • از شخصیت و شعور اجتماعی برخوردار باشد تا برخورد مناسبی با مسافرین درجه یک از خود نشان دهد و اعتبار شرکت را به خطر نیندازد.
 • راننده باید به قوانین ذکر شده از جانب شرکت متعهد باشد. به این منظور که تصادفات خودرو اجاره ای از جانب شرکت پذیرفته نمی شوند. مگر آنکه خودرو از پیش مشکلات فنی داشته باشد.
 • رانندگان هیچ وظیفه ای در قبال پرداخت بیمه و مالیات خودرو ندارند.
 • رانندگانی که در این موسسات استخدام می شوند و آموزش می بینند باید مسیریابی دقیقی داشته باشند به این منظور که صرفا به نرم افزارهای مسیریابی اکتفا نکنند. اینگونه از اتلاف وقت نیز جلوگیری می شود، به دنبال آن ترافیک برخی مسیرها در نظر گرفته شده و سفری ایده آل برای مسافر رقم می زنید.
 • رانندگان این موسسات باید به زبان انگلیسی و ترجیحا زبان های خارجی مرسوم دیگر تا حدی مسلط باشند که قادر به معاشرت و رفع نیازهای مسافر باشند.
راننده خودرو
راننده خودرو اجاره ای

چه کسانی می توانند راننده خودرو های اجاره ای باشند؟

علاوه بر آموزش هایی که رانندگان خودروهای کرایه ای می بینند می بایست شرایط ایده آلی برای استخدام و در دست داشتن خودروهای اجاره ای این شرکت داشته باشند. برای مثال باید با اطمینان زمانبندی امور خود را اعلام نمایند، برای مثال ممکن است مسافر خودرو را به صورت تمام وقت و 24 ساعته کرایه کند. در این شرایط راننده باید شرایط پذیرش شیفتی یا تمام وقت این مورد را داشته باشد.

بهتر است راننده از شرایطی برخوردار باشد که در صورت تصادف یا وارد شدن خسارت به خودرو قادر به پرداخت هزینه تعمیر و جریمه باشد. چرا که اگر تصادف نتیجه بی دقتی راننده باشد تمام هزینه ها برعهده او خواهند بود.

یکی از ویژگی های رانندگان خودرو اجاره ای که زمان استخدام در نظر گرفته می شود تسلط کامل آنها بر رانندگی اصولی می باشد. راننده خودروهای کرایه ای باید قواعد رانندگی را تا حدی بداند و رعایت کند که مسافر به هیچ عنوان احساس ناامنی و بی اعتمادی نداشته باشد.

ویژگی های رانندگان خودرو اجاره ای بر اساس شرایط مشتری

احتمال دارد راننده خودروهایی که توسط مهمانان خارجی کرایه می شوند به گونه ای انتخاب شوند که تسلط بیشتری بر زبان انگلیسی دارند، همچنین بهتر است خودروهای تشریفاتی که برای مهمانان ویژه رنت می شوند رانندگانی با سابقه داشته باشند چرا که تجربه بیشتری نسبت به همسفری با مسافرین مختلف دارند.

ظاهر رانندگان خودروهای اجاره ای

رانندگان شرکت های رنت خودرو دارای فرم بخصوص می باشند که کاملا رسمی می باشند. داشتن این استایل رسمی از جانب شرکت های اجاره خودرو بسیار حائز اهمیت می باشد.

ظاهر رانندگان خودرو
ظاهر رانندگان خودرو اجاره ای

نتیجه گیری

اجاره خودرو شرایطی را می طلبد که مربوط به راننده می باشند. برای مثال تسلط به زبان های خارجی، معاشرت بر اساس آموزش هایی که توسط شرکت صورت می گیرند، نحوه برخورد، اطلاعات کافی در رابطه با مسیرهای بدون ترافیک و در کل مسیریابی ایده آل نیز از عواملی می باشند که بهتر است رانندگان خودروهای اجاره ای داشته باشند. ویژگی های رانندگان شرکت اجاره خودرو به اندازه ای اهمیت دارند که تا حدی تعیین کننده اعتبار موسسه هستند.

سوالات متداول

 1. خلافی های خودرو اجاره ای توسط شرکت پرداخت می شوند؟
  جریمه هایی که ناشی از تردد در طرح ترافیک گزارش داده می شوند بر عهده اجاره کننده یا مشتری می باشند. بخصوص اگر خودرو در مسیرهایی قرار گرفته باشد که مسافر درخواست کرده است.
 2. هزینه سوخت خودرو بر عهده راننده است؟
  در صورتی که خودرو با راننده اجاره شود مقدار بنزین مصرف شده باید تحت کنترل راننده باشد. اما در صورتی که خودرو بدون راننده تحویل گرفته شود، مشتری باید آن را با همان میزان سوختی تحویل شرکت دهد که هنگام اجاره دریافت کرده است، در غیر این صورت باید هزینه ای اضافه پرداخت کند.
 3. مدارک لازم برای اجاره خودرو با راننده کدامند؟
  دردسر اجاره خودرو با راننده کمتر بوده و نیازی به ارائه سفته و گواهی نمی باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *