هزینه بنزین خودرو اجاره ای

نحوه محاسبه هزینه بنزین خودرو اجاره ای


هزینه بنزین اجاره خودرو

هنگام اجاره ون در تهران یا هر خودرو دیگری، نرخ بنزین و نحوه محاسبه آن توسط شرکت مد نظر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. هزینه بنزین خودرو اجاره ای علاوه بر نوع ماشین به نوع بنزین نیز بستگی دارد. با این اوصاف هنگام کرایه ماشین باید شرایط سوخت گیری را نیز در نظر داشته باشید.

هزینه بنزین اجاره خودرو
هزینه بنزین اجاره خودرو چقدر است؟

هزینه بنزین رنت خودرو

قابل توجه است که سوخت بنزین علاوه بر هزینه به کیفیت و عدد اکتان آن نیز مربوط می باشد. عدد اکتان میزان مقاومتی است که سوخت در برابر فشار بر موتور و احتراق دارد. هر چه این عدد بالاتر باشد کیفیت و مقاومت بنزین بالاتر می رود. حتما به این مسئله توجه کرده و در رابطه با این موضوع با شرکت هماهنگ باشید.

اکتان از این لحاظ اهمیت دارد که فشار و کوبش کمتری به موتور خودرو وارد می کند و ایمنی آن را تضمین می کند.

چه نوع بنزینی برای خودرو رنت مناسب است؟

هنگام کرایه خودرو بر قواعد مربوط به سوخت گیری واقف باشید و سوختی را مورد استفاده قرار دهید که عدد اکتان مورد نظر را داشته باشد. عموما بیشتر خودروهایی که اجاره داده می شوند عدد اکتان لازم را دارند که با بنزین سوپر همراه می باشند.

با این اوصاف هزینه بنزین خودرو اجاره ای به نوع بنزین و خودرو و به عدد اکتان نیز بستگی داشته و عموما بنزین سوپر با عدد اکتان 95 یا 98 در نظر گرفته می شود.

به یاد داشته باشید که هر نوع خودرویی که اجاره می کنید عدد اکتان منحصر به خود را دارد. در رابطه با این موضوع نیز با شرکت اجاره دهنده مشورت کنید.

اگر هزینه بنزین خودرو اجاره ای برای شما اهمیت دارد می توانید عدد اکتان سوخت را کاهش و از بنزین معمولی استفاده نمایید، اما اگر برای مدت طولانی خودرو را کرایه می کنید این کار توصیه نمی شود چرا که هر لحظه به موتور خودرو صدمه می زنید.

بنزین مناسب خودرو
بنزین مناسب خودرو اجاره ای

هنگام اجاره خودرو چه میزان بنزین دارد؟

یکی از نکاتی که در رابطه با اجاره خودرو و هزینه آن باید بدانید میزان سوخت باقی مانده در خودرو هنگام تحویل آن می باشد. در واقع خودرو را با سوخت کافی دریافت می کنید در نهایت باید خودرو را با همان میزان بنزین تحویل دهید. به عبارت دیگر خودرو باید با سوخت کامل بازگردانده شود، در غیر این صورت شرکت برای پر کردن آن باید خودرو را تا پمپ بنزین برساند تا برای کرایه مجدد آماده باشد. اینگونه اجاره کننده باید هزینه ایاب و ذهاب نیروی انسانی شرکت تا پمپ بنزین را پرداخت نماید.

مدل خودرو و میزان مصرف سوخت در آن

می دانیم که سوخت مورد نیاز برای خودروهای گوناگون متفاوت بوده و برای هر کدام نرخ جداگانه ای تعیین شده است. برای اینکه در هزینه بنزین خودرو اجاره ای صرفه جویی کرده باشید می بایست در رابطه با میزان مصرف خودروهای گوناگون اطلاعات کسب نمایید. چرا که برخی از آنها کم مصرف می باشند. برای مثال خودروهای هیبریدی میزان مصرف پایینی داشته و برای اجاره بسیار مقرون به صرفه هستند.

علاوه بر این امکانات مدرن خودرو نیز از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که هر کدام به نحوی سوخت بیشتری مصرف می کنند. همچنین موتور خودرو با توجه به فشاری که می تواند از جانب بنزین تحمل کند نیز در مصرف سوخت تاثیر دارند. با این شرایط تمام مشخصات خودرو در هزینه بنزین و در هزینه کلی خودرو اثر می گذارد.

میزان مصرف سوخت بنزین خودرو
میزان مصرف سوخت بنزین مدل خودرو

نتیجه گیری

در اجاره خودرو هزینه بنزین نیز بر هزینه کلی کرایه تاثیر بسزایی دارد. عوامل متعددی در بهینه مصرف کردن سوخت با خودروهای کرایه ای وجود دارند. اولین شرطی که به هزینه سوخت خودرو کرایه ای مربوط می شود میزان بنزین موجود در آن هنگام تحویل دادن خودرو کرایه ای می باشد. به این معنا که اتومبیل با میزان مشخصی بنزین اجاره داده می شود و باید آن را با همان اندازه سوخت بازگردانید در غیر این صورت باید هزینه پر کردن آن از طرف شرکت را پرداخت نمایید.

علاوه بر این نوع سوخت و عدد اکتان آن نیز در نظر گرفته می شود، هرچه بنزین باکیفیت تر و عدد اکتان بالاتر باشد فشار وارد بر موتور کمتر بوده و عملکرد خودرو بهتر می شود. بارز است که در این شرایط هزینه بیشتری باید پرداخت شود. اما اگر خودرو های کم مصرف کرایه کنید این مسئله همه جوره به صرفه می باشد.

سوالات متداول

  1. بنزین معمولی با عدد اکتان 87 چرا برای خودرو مضر است؟
    در واقع این نوع بنزین به موتور فشار وارد کرده و عملکرد آن را مختل می کند.
  2. بهترین عدد اکتان بنزین خودرو کدام است؟
    عدد 87 توصیه نمی شود و در کل حداقل عدد اکتان 91 باشد بهتر است. حداکثر آن 98 می باشد که هزینه بالایی دارد اما در عوض بهترین و سالم ترین سوخت برای هر خودرویی می باشد.
  3. عدد اکتان نشان دهنده چه چیزی می باشد؟
    عدد اکتان نشان دهنده توانایی تراکم بنزین می باشد، به عبارتی احتمال جرقه را تعیین می کند. در صورتی که بنزین بی کیفیت باشد پیش از رسیدن به شمع جرقه می زند که با احتمال انفجار همراه می باشد.
چه امتیازی می دهید؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *